Bavia vás inšpiratívne príbehy?

Mám rád #storytelling, dokáže ľudí zaujať a naštartuje premýšľanie. Aj v biznise má svoje miesto.
Pri mentoringu time manažmentu s klientom často rozprávam príbeh o plavkyni Florence Chadwick, ktorá sa pokúšala ako prvá žena preplávať 34 km z ostrova Catalina k Floridskému pobrežiu. Je to silný príbeh o tom, ako je dôležité nasnímať a preskúmať cieľ. Vždy a za každých okolností. #aim
https://en.wikipedia.org/wiki/Florence_Chadwick

ALEBO

Môj mladší syn mi asi pred piatimi rokmi zanietene rozprával príbeh o mužovi nemom Jack Churchill. Vtedy som si ho vypočul, ale nebol som extrémne nadšený ako môj syn. Bol príbehom fascinovaný. Nechápal som, prečo.

Až teraz mi to došlo. Spomenul som si na ten príbeh, keď som premýšľal, akú dôležitú rolu môžu zohrať legendy v nastaveniach ľudí v často stratených situáciách.

Jack Churchill bol Angličan, ktorý v druhej svetovej vojne bojoval s lukom a mečom. Na prvý pohľad by sa to mohlo zdať ako vopred prehraný boj. Napriek tomu sa stal legendou! Len pomocou luku, meča a svojej obľúbenej motorky dokázal nepriateľovi spôsobovať značné straty. Neuveriteľné?

Raz v noci sa mu podarilo zajať 42 nemeckých vojakov a obsadiť jeden mínomet len vďaka meču. Jeho prezývka Mad Jack (bláznivý Jack) dokonale vystihovala spôsob jeho boja, respektíve ako ľudia o tom zmýšľali.

Dvakrát ho zajali a dvakrát sa mu podarilo utiecť z koncentračného tábora.
Jeho rodina spomína na neho ako na skromného človeka, ktorý sa nerád chválil svojimi dobrodružstvami aj napriek tomu, že bol hrdinom epických rozmerov.
https://www.warhistoryonline.com/instant-articles/jack-churchill-carry-a-sword.html

Dobré príbehy ma dokážu naštartovať. Častokrát ma zobudia zo sna a ukážu správny smer.

Ako to máte vy? Otravujú vás príbehy alebo skôr nakopnú?