Diamantov├í cena ­čĺÄ

WOW. Diamantov├í cena ­čĺÄJe ─Ćal┼íia v porad├ş alebo znamen├í viac? Sp├Żtal som sa Zuzana Dragulova ­čĹç

Zuzana Dragulova je riadite─żkou gymn├ízia vo Vranove nad Top─żou. Vo ┼ítvrtok z├şskala diamantov├║ cenu v r├ímci programu DofE aj za jej proces tvorby v├şzie ┼íkoly.

Prep├íjanie ─żud├ş z biznis prostredia a ┼ík├┤l je krokom spr├ívnym smerom. V├Żmena sk├║senost├ş a zdie─żanie znalost├ş ide oboma smermi. Za 9 mesiacov nesprav├şte dieru do sveta, ale veci sa m├┤┼żu za─Źa┼ą h├Żba┼ą. Ako sa to d├í? Poviete si, ┼że to znie a┼ż pr├şli┼í jednoducho.

KROK ZA KROKOM

To, ako Zuzka uchopila tvorbu v├şzie, je toho d├┤kazom. Samotn├ę vyskladanie t├şmu a n├ísledn├Ż proces tvorby samotnej v├şzie bol ve─żmi zauj├şmav├Ż aj pre m┼ła. A to napriek tomu, ┼że tento proces tvorby v├şzii som biznise absolvoval viackr├ít.

T├şm bol umne vyskladan├Ż zo samotn├Żch zamestnancov ┼íkoly, ┼żiakov, b├Żval├Żch absolventov, z├ístupcov rodi─Źov a vysok├Żch ┼ík├┤l. Z├íkladn├ę ┼íkoly reprezentovala v├Żchovn├í poradky┼ła a v t├şme bola aj psychologi─Źka.

Bolo in┼ípiruj├║ce po─Źu┼ą ako ka┼żd├Ż z nich uva┼żuje o bud├║cnosti ┼íkoly. Na ─Źom stava┼ą a v ─Źom vidia priestor na rozvoj a posun?
V├şzia Gymn├ízia je e┼íte v procese a predstavia ju v septembri. Cesta k ├║spechu, ktor├║ zvolila Zuzka, je ┼ąa┼ż┼íia ale zmyslupln├í. Vyhla sa form├ílnosti, kam ve─żakr├ít pokus sk─║zne.
Ve─żk├í gratul├ícia, mil├í Zuzka, k ceste, ktorou si sa vybrala. T├í diamantov├í cena ­čĺÄje len bonus naviac.

A tu mi napad├í ot├ízka. Je t├íto cesta s├║─Źas┼ąou t├şmovej spolupr├íce alebo sk├┤r one (wo)man show?