Hľadanie Draka v Každodennosti 🐉

Práca lídra je často predstavovaná ako séria veľkých výziev a epických momentov. Realita? Skôr ide o každodennú rutinu a riešenie zdanlivo malých vecí, ktoré spolu vytvárajú veľké výsledky.

V nedávnych konzultáciách s klientmi sme sa ponorili do diskusie o tom, ako bežné, zdanlivo banálne úlohy a rozhodnutia sú skutočným základom pre úspech. Včera mal klient pocit frustrácie, pretože si myslel, že jeho denná pozornosť by mala byť sústredená len na obrovské veci. V realite sú to však skôr len drobné kroky a rutina.

Podobný príbeh sa odohral minulý týždeň s klientkou hashtag#CEO, ktorá ale pochopila, že jej rola pozostáva z drobných denných úloh, ktoré nakoniec vedú k excelentným výsledkom.
A potom je tu môj kamarát-manažér, ktorý si uvedomuje, že nie každý deň je o zotnutí hlavy draka, ako sme si to predstavovali v mladosti. Skôr ide o neustály rast a prijímanie drobných výziev, ktoré nakoniec vytvárajú veľké rozdiely.

Pripomína mi to skvelú knihu „The Subtle Art of Not Giving a F_ck“, ktorá hovorí aj o tom, že nie každý deň je o hľadaní draka, ale o snahe kráčať vpred k našim snom.

P:S. Tento krásavec je z Pekingu, február 2013🤨.