Keď nevieš ako, volaj SAKo

Krásny čas strávený na Donovaloch. Všetko počas tohto víkendu bolo veľmi inšpirujúce, počnúc od Art-koučingu od Dášky Polievkovej, cez hľadanie intuície od Jarky Záborskej, až po možnosť sledovať najvyšší level koučingu od master coach Peter Stefányi a Andrea Profantová. To všetko pod skvelou taktovkou prezídia Slovenskej asociácie koučov – SAKo.

Spojenie Art terapie a koučingu do podoby Art-koučingu bolo pre mňa v mnohom inšpirujúce. Uvedomenie si, prečo používam tie farby čo používam, kam umiestniť svoj „výtvor“ do celku a čo to pre mňa znamená. Vypočuť si, ako to majú ostatní, ako sa pri tom cítili a čo si uvedomili oni.  Od toho je už veľmi blízko ku dráma koučingu, čo je zasa doména Barborky Koštialovej, čo je pre mňa téma zahalená rúškom tajomstva.

Intuícia v podaní Jarky Záborskej bola pre mňa aj o spôsobe kde ju hľadať, a prečo to nie je záležitosť hlavy, ale ani srdca. Téma, pre mňa štruktúrovaného človeka, komplikovaná a zároveň obohacujúca.

Na Slovensku máme momentálne už dvoch master koučov. Peter Stefányi a Andrea Profantová patria k špičke nielen na Slovensku. Sledovať ich koučing bolo ako sledovať Ronalda a Messiho, obaja dokonalí a predsa každí iní.

Peter Jászberényi čaroval s horúcimi témami aktuálnymi pre koučovskú komunitu a Martina Magic, Zuzana Palková to mali zase pevne v rukách, a preto veľká vďaka nielen za tento víkend.

K tomu všetkému stretnúť kopec pozitívne naladených ľudí a môcť si vypočuť ich story. Proste krásny víkend.

P.S.: A tu niekde vzniklo aj „Keď nevieš ako, volaj SAKo“  – Ak teda hľadáš odpovede nielen na otázku ako, tak na stránkach SAKo máš možnosť nájsť si svojho kouča. A že paleta je veľmi pestrá ukázal aj posledný júnový víkend.

Veľká vďaka.