Niekedy stačí iba jedna dobrá káva …

Výber správneho kouča je rovnako dôležitý ako voľba dokonalej kávy. Je to investícia do vašej budúcnosti, pretože kouč vám môže pomôcť dosiahnuť vaše ciele a odhaliť váš plný potenciál.

☕ Skontrolujte svoje ciele a potreby
Podobne ako pri výbere kávy, je dôležité zvážiť vaše preferencie a potreby. Ak uprednostňujete jemnejšiu chuť kávy, pravdepodobne nebudete mať radi silnú a horkú kávu. Rovnako je dôležité, aby ste si položili otázku, prečo potrebujete kouča a čo od neho očakávate. Jasné stanovenie vašich cieľov a potrieb vám pomôže nájsť kouča, ktorý bude pre vás najvhodnejší.

☕ Skúsenosti kouča
Podobne ako užívanie lahodnej kávy, skúsený kouč disponuje skúsenosťami, ktoré mu umožňujú pomáhať klientom dosahovať ich ciele. Skúsený kouč vie, ako sa postarať o svojich klientov a pomôže vám dosiahnuť váš úspech.

☕ Certifikácia
Podobne ako certifikovaná káva, certifikovaný kouč má potrebné školenie a skúsenosti na poskytovanie kvalitných služieb. Skontrolujte, či je kouč certifikovaný uznávaným inštitútom.

☕ Referencie a recenzie
Podobne ako pri kúpe kávy, je dôležité pozrieť sa na referencie a recenzie od klientov kouča. Tieto hodnotenia poskytujú užitočné informácie o tom, aký bol kouč a aké metódy používal.

☕ Vzťah s koučom
Podobne ako pri voľbe obľúbenej kávy, aj koučing by mal byť príjemným zážitkom. Je dôležité nájsť kouča, s ktorým sa budete cítiť pohodlne a s ktorým budete mať dobrý vzťah. Dôvera a komunikácia s koučom sú kľúčové.

Niekedy stačí iba jedna dobrá káva, inokedy ich musíme vypiť viac 😉

——————————————-
Mgr. Martin Petrík, MBA – mentor lídrov, kouč, konzultant psychometriky Lumina
Štvrťstoročie som rozbiehal, rozvíjal, riadil, ale aj zachraňoval rôzne spoločnosti. Ako CEO v týchto spoločnostiach som mal možnosť spolupracovať s úžasnými ľuďmi, od ktorých som sa mohol veľa učiť.

💎Priestor a čas to rozobrať – LINK

💎Spolu s Petra Laktisova, PCC (ICF) vedieme workshopy pre podporu a rozvoj vašich tímov.

#koučing#mentoring#53K