Potrebujeme dovolenku ☀?

❓ Teraz je aktuálna téma dovolenka. Je dôležité zobrať si v lete nejaký čas voľno a úplne nepracovať?

Ak si počas dovolenky dokážete naplno oddýchnuť a relaxovať, tak určite áno. Na druhej strane sú tu ľudia, ktorý sú v strese už tri dni pred dovolenkou, lebo vedia, čo ich bude po návrate v práci čakať. Vrátia sa od práce, nájdu 128 mailov a všetku energiu, ktorú na dovolenke načerpali dokážu minúť za prvý deň po návrate. 

Tiež je veľmi dôležité vedieť akú dovolenku chcete. Niekto chodí na dovolenky, ktoré ho unavia ešte viac, akoby bol v práci. Dovolenku áno, ale vybrať si naozaj takú, kde naozaj oddychujete. 

Nepodliehať stereotypom. 
?/? Krásny stereotyp je, že keď oddychujete pri mori, tak to nie je také dobré ako keď beháte po horách. 
?/? Alebo keď čítate knihu, je to lepšie ako keď pozeráte film. 
Ale ak takto rozmýšľate a napriek tomu, že radi oddychujete pri pozeraní filmu, dostanete pocit, že to je zlé a vezmete si knihu, tak sa unavíte ešte viac. 

Ide iba o poznanie, čo vám ako človeku robí relax. Niekomu stačí päť dní, niekomu dva týždne, niekto potrebuje rok. Ak vás má dovolenka vyrušovať, tak to nie je dovolenka. 

Je jedno pravidlo time manažmentu, ktorého ja síce nie som zástancom, ale rád ho spomeniem. 
➡ Keď prídete po dovolenke do firmy a nájdete si 120 mailov, prvé čo máte urobiť je všetky ich označiť a vymazať?. Princíp je taký, že ak tam bolo niečo dôležité, tak ten človek sa vám ozve. Väčšina tých mailov sa vás však pravdepodobne vôbec netýka.
(časť z rozhovoru pre MY Kysuce)

❓ Ako ste na tom VY a dovolenka?