Z obchoďáku komunitné centrum ?

OceanTerminál bolo veľké a slávne obchodné centrum, možno ešte aj je. Cez tretie poschodie tohto obchoďáku vstupujete na prehliadku kráľovskej jachty Britannia. Za dvadsať libier máte možnosť vidieť vybavenie jachty, ktorá brázdila moria v rokoch 1954 až 1997 a patrila kráľovskej rodine. Proste pamiatka, ktorú odporúča vidieť každý lepší sprievodca Edinburghu.
Predpokladal by som, že aj toto zaručí obchodnému centru Ocean Terminal pohodlný biznis model.

Chyba lávky, z obchodného centra je dnes skôr komunitné centrum. Čo o to , myšlienka je to pekná. Tam kde sa predávali topánky, dnes seniori hrajú stolný tenis. Tam kde bola luxusná predajňa oblečenia je centrum pre deti, …

Samotná myšlienka sa mi páči. Komunitné centrá nemajú na drahé nájmy, a preto by sa v tejto lokalite asi veľmi ťažko presadili. Aj priestory sú nadštandardné. Logiku to má, obchodné centrum strácalo zákazníkov, predajne odchádzali tak prečo to neponúknuť komunite. 

Napriek, alebo práve preto to dnes vyzerá ako posledné štádium obchodného centra, ktoré nezachránila ani kráľovská jachta.
To čo na mňa od všadiaľ padalo bol jednoduchý záver. Skvelý nápad, ktorý chytí za srdce nemal jasný biznis model a zánik je za rohom.

Ak vám  nevadí zima, odporúčam navštíviť Ocean Terminal (zatiaľ sa tam svieti, kúriť sa už prestalo ☹️). Nie ako miesto odpočinku kráľovskej jachty, ale ako miesto kde vidíte ako končia veľké obchodné centrá.