Naše očakávania

Svet sa točí podľa svojich vlastných pravidiel a výsledok bude často rovnaký aj bez nášho pričinenia . To čo mení náš pohľad na samotný výsledok sú naše očakávania.

Páči si mi príklad gitaristu, ktorý v začiatkoch kariéry bojoval s nepriazňou osudu. No napriek tomu, možno práve preto dosiahol fenomenálny úspech. Zaujímavé ako on hodnotí výsledok, práve kvôli nastaveniu svojich cieľov, očakávaní a kritérií. Prvý krát som tento príbeh čítal v knihe Marka Mansona.

V roku 1983 vykopla kapela svojho talentovaného gitaristu v čase, keď podpisovala zmluvu na svoj prvý album. Onen gitarista sa rozhodol, že si založí novú skupinu a tá bude rozhodne slávnejšia ako jeho bývalí spoluhráči. Sen sa mu splnil a skupina predala viac ako 25 miliónov albumov. Legendárny gitarista je Dave Mustaine a skupina samozrejme metalová legenda Megadeth.

V roku 2003 poskytol Mustaine rozhovor, kde smutný priznal, že svoju kariéru vníma ako zlyhanie. Problém je, že svoje očakávania, porovnávania, nastavil voči skupine, ktorá ho vyhodila na začiatku, nemenej známej skupine Metalica. A tá tých albumov predala 180 miliónov 😟.

Pochopiteľné a predsa …

Naše očakávania, náš pohľad a nie výsledok rozhoduje, či sme víťazi, alebo porazení.

#koučing#mentoring#53K