Veľké ciele, malé kroky (ne)fungujú

Na poslednom biznis mentoringu mi klient vysvetlil, prečo mu nefungujú malé kroky. Nevidí progres, žiaden výsledok. Tak ho to po čase prestane baviť.
Riešenie sa po čase objavilo. Frustrujúci bol veľký vzdialený cieľ. Klient ho rozbil na drobné a našiel si check pointy na svojej ceste, ktoré dokáže reálne ohodnotiť a osláviť. Malé kroky mu teraz fungujú ?.
Kroky nefungovali ani klientke, riaditeľke malej firmy. Problém nebol vzdialený cieľ, ale motivácia, trpezlivosť realizovať samotné malé kroky. Hľadali sme radosť, potešenie ktoré by si do celého procesu mohla priniesť .

Nedávno som si uvedomil, kedy nefungujú malé kroky mne samotnému. Pre chorobu som bol nútený prestať pol roka behať a cvičiť. Keď som chcel nastúpiť po pol roku do pôvodného vlaku (beh, fitko, denná rutina), ten už dávno zdrhol. Chcel som niečo, čo som mal a chcel som to čím skôr. Moje malé kroky som si nastavil tak, ako som ich vnímal pred pol rokom. Samozrejme to nefungovalo. Riešením bolo urobiť z malých krokov ešte menšie ?‍♂️.

Ak mám nastavené všetko ako má byť, potom si cestu a malé kroky viem vychutnať.
Tak ako výstup na Rysy ?.

Ako vnímate malé kroky?