Vízia, misia, stratégia …

Nemáš, nedáš.
Alebo možno dáš, ale stres, neistota a plytvanie časom, zdrojmi.

25 rokoch v biznise ma naučilo, že kombinácia Vízie, Misie a Stratégie je nevyhnutným „must“ pre úspech. Bez ohľadu na to, či sa jedná o firmu, školu, komunitu alebo jednotlivca, táto kombinácia tvorí silný základ.

Vízia je predstavou o budúcnosti, cieľom, ktorý inšpiruje. Je to formulácia snov a ambícií, slúžiaca ako navigačný bod v neznámom teréne.

Misia sú hodnoty a princípy, prečo robíme to, čo robíme. Pomáha nám robiť správne rozhodnutia, chrániť integritu a budovať dôveru.

Stratégia transformuje naše sny do praktických krokov. Nastavenie efektívnej stratégie nie je jednoduché, ale je to rozhodujúci krok na ceste k úspechu. Je to beh na dlhšie obdobie, kde každý prejdený kilometer prináša skúsenosti a vylepšenia samotnej stratégie.


Kedy, prečo:
🔹 Na začiatku cesty, keď nevieme kam a ako. „Rozbiehali sme startup a toto nám veľmi pomohlo.“
🔹 V procese, keď potrebujeme nový impulz. „Skončilo mi štvorročné obdobie a potrebovala som nanovo zadefinovať víziu a stratégiu pre našu školu.“
🔹 Keď sme dole a potrebujeme vstať. „Bolo to ťažké obdobie, mám už svoj vek. Nebolo to ľahké, ale mám opäť prácu a svoju motiváciu.“
🔹 Limit. „Potrebujeme sa ako firma posunúť vpred“ – toto je vlastne momentálne v procese 😉


Nech už je to vo vašom biznise, v komunite alebo vo vašom osobnom živote, držím vám palce pri budovaní a dosahovaní vašich cieľov.