50 odtieňov seniority

50 odtieňov seniority 😊 Ja mám iba 2.

Seniorita má zvláštny odtieň, a preto môže pôsobiť zmätočne.
Ja vnímam 2 významy.

1️⃣ SENIORITA ako čas, ktorý človek strávi v určitej spoločnosti. Ako #CEO som sa pozeral čiastočne aj na odtieň tohto slova. Prepáčte mi preto ten trúfalejší headline. Lojalita je pre firmy dôležitá, personalisti o tom vedia predsa svoje. Ja však mám na mysli inú senioritu. Tú prínosnú, produktívnu, obohacujúcu.

2️⃣ SENIORITA ako znalosti, zručnosti a skúsenosti v určitej oblasti, ktoré človek získal počas svojej kariéry. Pardon, vlastne nielen tam. Už dávnejšie som prestal umelo a striktne deliť život na prácu, rodinu, koníčky. Som zástancom pohľadu na život ako na celok.

Odbornosť a skúsenosti môžete skúšať nahradiť nadšením, zanietením, ťahom na bránku. Moje 25-ročné skúsenosti s vedením firiem rôzneho zamerania vravia niečo iné. Samozrejme, vnímam aj druhú stranu mince, ak chýba nadšenie a ťah na bránku, je to zlé. Vlak ide skrátka pomaly. Namiesto IC sa trepete Čiernohronskou železničkou.

🤞Našťastie som nikdy nemusel voliť medzi dvoma extrémami. Tím sa dá vyskladať tak, aby sa dokázal rozvíjať, posúvať a prinášal firme benefity. Za mňa je však potrebné mať v tíme aj senioritu.

Preto žasnem, keď sa stretávam s klientami, ktorí majú 40+ a boja sa, že sú starí pre tento svet. NAOZAJ? Ja si neviem predstaviť, že by som sa nemohol oprieť o senioritu Petra Laktisova, PCC (ICF), skúsená právnička a mediátora, ktorá je profesionálna koučka s certifikáciou PCC a reálne má za sebou viac ako 7 rokov koučovania.

A tá dravosť a ťah na bránku? Obom nám pracovná psychodiagnostika #LuminaSpark potvrdila silnú súťaživosť.

Koľko odtieňov seniority vnímate vy?