50 odtieňov seniority

50 odtieňov seniority ? Ja mám iba 2.

Seniorita má zvláštny odtieň, a preto môže pôsobiť zmätočne.
Ja vnímam 2 významy.

1️⃣ SENIORITA ako čas, ktorý človek strávi v určitej spoločnosti. Ako #CEO som sa pozeral čiastočne aj na odtieň tohto slova. Prepáčte mi preto ten trúfalejší headline. Lojalita je pre firmy dôležitá, personalisti o tom vedia predsa svoje. Ja však mám na mysli inú senioritu. Tú prínosnú, produktívnu, obohacujúcu.

2️⃣ SENIORITA ako znalosti, zručnosti a skúsenosti v určitej oblasti, ktoré človek získal počas svojej kariéry. Pardon, vlastne nielen tam. Už dávnejšie som prestal umelo a striktne deliť život na prácu, rodinu, koníčky. Som zástancom pohľadu na život ako na celok.

Odbornosť a skúsenosti môžete skúšať nahradiť nadšením, zanietením, ťahom na bránku. Moje 25-ročné skúsenosti s vedením firiem rôzneho zamerania vravia niečo iné. Samozrejme, vnímam aj druhú stranu mince, ak chýba nadšenie a ťah na bránku, je to zlé. Vlak ide skrátka pomaly. Namiesto IC sa trepete Čiernohronskou železničkou.

?Našťastie som nikdy nemusel voliť medzi dvoma extrémami. Tím sa dá vyskladať tak, aby sa dokázal rozvíjať, posúvať a prinášal firme benefity. Za mňa je však potrebné mať v tíme aj senioritu.

Preto žasnem, keď sa stretávam s klientami, ktorí majú 40+ a boja sa, že sú starí pre tento svet. NAOZAJ? Ja si neviem predstaviť, že by som sa nemohol oprieť o senioritu Petra Laktisova, PCC (ICF), skúsená právnička a mediátora, ktorá je profesionálna koučka s certifikáciou PCC a reálne má za sebou viac ako 7 rokov koučovania.

A tá dravosť a ťah na bránku? Obom nám pracovná psychodiagnostika #LuminaSpark potvrdila silnú súťaživosť.

Koľko odtieňov seniority vnímate vy?