Súkromný ostrov

Mať záložné zdroje je super taktické. Mať kryté zdroje energie je rozumné. Mať svoj súkromný ostrov s krytými zdrojmi energie je výhra na celý život.

?Mám rád svoje miesta. Je to dané mojou povahou. Fajn sú aj nové destinácie, ale tie staré, nostalgické majú pre mňa čaro a obrovskú cenu.

Nedávno som si uvedomil, že mám jedno špeciálne miesto, kam sa občas potrebujem vypraviť úplne sám. Mám súkromný ostrov, je celý môj, nič a nikto mi ho nezničí. Vybudoval som si ho postupne, posielal som si naň svoje dosiahnuté úspechy na horšie časy. To je fajn na pohladenie ega, keď som dosiahol, čo som si zaumienil. Čokoľvek, čo nebolo jednoduché, ale predsa som to zvládol. To pomáha.

Napriek seniorite sa aj mne občas stáva, že ma niečo, alebo niekto zneistí. A vtedy zavítam na svoj ostrov, hľadám, čo by mi pomohlo urobiť krok späť. Smerom k rovnováhe.

?Je dobré nechať na ostrove veci, ktoré prekážajú môjmu egu, aby videlo jasno. Na druhej strane viem, že sa tam môžem kedykoľvek vrátiť, keď potrebujem málinko zdvihnúť ego. Takto mi to slúži ako zdroj, keď sa potrebujem rozbehnúť a zároveň ako záchranná brzda, keď sa ego rúti veľkou rýchlosťou do neznáma.

Odporúčam aj vám taký ostrov. Letenku vám dokážem vybaviť takmer na počkanie a hotel nepotrebujte. Máte seba, ste tí najlepší poskytovatelia služieb, ktorých zdroje dokážete kedykoľvek vykryť hoci aj krátkym výletom.

Tak čo, kedy vám to letí?