TERAZ BUDEM OSOBNÝ. MARATÓN BOL MASAKER.

Pred štartom premýšľam, že to je pekná hovadina, čo sa chystám urobiť. Je to viac ako bežne dávam na tréningu. Polmaratón som dal niekoľkokrát, ale TOTO? Čo sa to chystám, preboha, urobiť?

Je to tu šialené! Len na ŠTART musím odbehnúť takmer pol kilometra (uličky v Prahe sú úzke a štartovací koridor nekonečný). V Košiciach je to 100% lepšie, aspoň vidím na štart. Do kelu, už hrajú Vltavu, za chvíľu budem štartovať.

ACH

Tiež sa musím nechať nahovoriť na každú somarinu. Mám rád svoju ženu.

PRIEBEH

1.km – Fajn už iba 41 kilometrov. Keby aspoň nesvietilo slnko. Neskutočne páli.
8.km – Jasné, moja žena sa zbláznila, asi to chce vyhrať, už mi zdrhla. Stále to slnko.
13.km – Vidím cieľ (trať tu vedie popri cieli), dnes nie je môj deň. Treba vedieť, kedy to zabaliť, dám to niekedy inokedy.

17.km – Somár mal si to zabaliť keď si bežal okolo cieľa. Koľko tých hlúpych mostov ešte Praha má?!
21.km – Fajn už iba polovica, to sa NEJAKO doplazím, hádam ma nestiahnu. Bože, ako fajn svietilo na prvom kilometri, teraz pečie ako bláznivé.
22.km – Dobehol som svoju ženu, bože, daj, nech mi znovu nezdrhne.
26.km – Parádny beh, super organizácia. Všetko tu je: voda, jonťák, pomaranče, banány, soľ, cukor. Ako pre kone. Počasie parádne, slniečko svieti, lepšie ako dážď. Je to super, keď môžeme bežať spolu, len nech sa nerozbehne.

34.km – Do kelu, už nech je tu nejaký most. NEJAKO sa musíme dostať na druhú stranu. Cieľ je na opačnom brehu. Ešte kúsok vydrž, pomaliličky, žiaden kvalt.
38.km – To mi hovorili! Na tomto kilometri začína maratón. Teta je milá, dala mi chleba s masťou. Aj cibuľa by bola fajn. Do kelu, nech je už koniec.
40.km – Vlastne nekráčame, to je taká rýchla chôdza, skoro ako beh. Bežať budeme na konci. Možno.

CIEĽ– Bolo to super. Ešteže mám svoju ženu. Mám ju rád. Praha je nádherná, všetky tie mosty, úzke uličky.

Ak by som mal premýšľať o mojom živote, malo by to podobný nádych.
Ďakujem, Mirka, je to super. V cieli, aj na štarte.