Čo mi chýbalo keď som točil kormidlom a určoval smer?

Veľa vecí.

Pokora – Časom príde, inak sa nedá? Ak ju niekto nemá na tejto pozícii, tak to robí veľmi krátko a potrebuje iba čas. Ona isto príde. Výnimky ? Určite existujú, v mojich vodách (korporátu som sa vyhýbal), to bolo iba o čase. Ak dostatočne dlho Vaša hlava nachádza iba stenu, zistíte že pokora môže byť užitočná.

Skúsenosti – Zbierate po ceste, čo nájdete. Len treba trpezlivosť, čas a kolegov ktorí Vás posúvajú. Apropo, múdry kolega je super skratka, šetrí čas (a nie sú to dni, ale roky). Stačí povedať iba: „Prosím potrebujem …“ a potom aspoň „Dík“.

Úprimné vzťahy, reálny feed back – Ups, ak toto hľadáte, nerobte CEO.  Existujú výnimky, ale sú naozaj veľmi zriedkavé. Môžete podľahnúť sebaklamu, že práve Vy vyžadujete úprimnú spätnú väzbu a aj ju dostávate. Ak chcete, kľudne tomu verte.

Istota v rozhodovaní – Tak na toto rýchlo zabudnite. Neexistuje, nielen v práci CEO. S tím sa rýchlo zmierte.

Bútľavá vŕba – Niekto kto si vypočuje ako sa na pozeráte na veci,  prečo to robíte takto, čo Vás máta, myšlienky ohľadne Vašich istôt, neistôt… Je fajn ak s niekým môžete prebrať svoje myšlienky, bez toho aby Vás hodnotil, robil závery. Moje zistenie je jednoduché. Ak niekomu rozprávate čo prežívate, aké sú vaše obavy, potom dotyčný chce riešiť, pomáhať, niekedy súdiť.  A to som ja nehľadal. Nájsť niekoho kto bude hodinu počúvať Vás, bez toho aby do toho vnášal seba je veľmi ťažké ?

Tak teda prajem veľa sily, a ak si chcete prebrať veci, kľudne sa ozvite.